Dětská kosmetika EUBOS: recenze doktorky Karolíny Baumgartnerové - Taargeta

Dětská kosmetika EUBOS: recenze doktorky Karolíny Baumgartnerové

Paní doktorka MUDr. Karolína Baumgartnerová je lékařkou specializační přípravy v oboru dermatovenerologie a je též známá svým odborným profilem na Instagramu. Se svoji dcerou Anuškou testovali produktovou řadu německé medicínské kosmetiky EUBOS, která je určena především pro malé děti, ale samozřejmě ji mohou použít i dospělí, kteří mají citlivou pokožku, nebo upřednostňují kosmetiku šetrnou k pokožce. Tato produktová řada je specifická v tom, že neobsahuje silikony, minerální olej, parabeny ani umělá barviva, a proto je velmi vhodná i pro nejmenší děti.

Nejoblíbenější produkty podle paní doktorky

Nejoblíbenějším produktem z celé této řady bylo pro paní doktorku tělové mléko HAUT RUHE LOTION, které obsahuje pupalkový olej. Pupalkový olej je v kožním lékařství známý už velmi dlouho především kvůli svému obsahu omega 6 nenasycených mastných kyselin, které jsou esenciální pro správné fungování pokožky. Toto tělové mléko se velmi snadno roztírá a nezanechává mastný film. Další výhodou je skutečnost, že je neparfemované.

Jestli hledáte něco intenzivnější na promaštění pokožky, dobrou volbou je krém EUBOS HAUT RUHE CREAM, který obsahuje až 10% pupalkového oleje. Tento krém je vhodnější hlavně pro lokální péči o suchá místa.

Produktová řada obsahuje i krém na tvář EUBOS HAUT RUHE FACE CREAM, který se dá využít i jako cold krém v zimních měsících. Vytváří na pokožce tvářičky jemnou vrstvičku, která brání před iritací, například studeným větrem.

Dalším vydařeným produktem je EUBOS HAUT RUHE SPF krém. Má faktor SPF 30 plus a obsahuje samozřejmě i ochranu proti UVA záření. Toto SPF-ko obsahuje chemické, tedy organické filtry, které paní doktorka doporučuje dětem až od 2 let. Tento produkt má velmi příjemnou konzistenci, lehce se roztírá a nezanechává bílý film, takže je ideální pro děti.

Poslední dva produkty, které paní doktorka zkoušela, obsahují přírodní levandulový olej. Pokud máte doma atopika, kosmetika s takovými přírodními oleji se nedoporučuje, protože mají potenciál alergizovat. Anuška má atopickou predispozici, proto tyto dva produkty testovala místo ní paní doktorka a s oběma produkty byla spokojená.

Sprchový gel obsahuje kromě přírodního levandulového oleje, který má antiseptické a uklidňující účinky, i extrakt z aloe vera, který je taktéž velmi uklidňující. Dále obsahuje glycerin, který hydratuje pokožku. Sprchový gel se jí líbil ze všech “sprcháčů” od EUBOS nejvíce.

Posledním testovaným produktem byl olej do koupele. I v zimních měsících má mnoho dospělých lidí vysušenou pokožku. Tento olejíček je velmi dobrý v tom, že stačí doopravdy pár kapek do celé vany a pokožka zůstane vláčná a jemná. Dokonce při problému s keratosis pilaris je pokožka po použití oleje pěkně hydratovaná a následně, když se použije dětské tělové mléko EUBOS, zůstává zcela zahojená. Samozřejmě, pokud děti nemají atopii, může jejich pokožka tolerovat i tyto dva produkty s levandulovým olejem.

Vyprodáno
Zavřít
Čtěte více
Náhled
Vyprodáno
Zavřít
Čtěte více
Náhled
-9%Vyprodáno
Zavřít
Čtěte více
Náhled
-1%Vyprodáno
Zavřít
Čtěte více
Náhled