RECENZE CHEMICKÉ INŽENÝRKY KATY NA EUBOS UREA DRY SKIN

Chemická inženýrka Katy hodnotí EUBOS UREA DRY SKIN (recenze)

Katy vystupuje na sociálních sítích jako “Be beauty with Katy”. Najdete ji na instagramu i na YouTube. Je chemickou inženýrkou, která se už několik let věnuje složení kosmetiky, rozumí ji jako takové i jejímu vlivu na celkovou pokožku těla. Katy vyzkoušela produkty značky EUBOS, konkrétně řadu UREA DRY SKIN, která byla speciálně vyvinuta pro suchou až velmi suchou pokožku. Proč je urea důležitá a jak hodnotí tuto kosmetiku? Přečtěte si následující recenzi.

Katy o významu urey 

Kosmetika EUBOS UREA DRY SKIN mě osobně přišla velmi vhod, protože sama jsem atopik, kontaktní dermatitik, ekzematik a mám velmi často problémy s velmi suchou a dehydratovanou pokožkou . Zkoušela jsem produkty celé řady, které obsahují od 5 do 10%
urey.

Co se týče urey jako takové, urea je tělu vlastní látka. Každý zdraví normální člověk má v pokožce v průměru 28 mg/m2 urey. Avšak u atopické pokožky tento obsah klesá až o 85% a u psoriatické je to až o 40%.

Recenze na nejlepší produkty EUBOS UREY DRY SKIN podle Katy

Testovala jsem několik produktů. Jako první bych vyzdvihla WASHING LOTION. Je velmi jemný, velmi příjemný, velmi dobře a lehce se používá. Neobsahuje žádné pěnivé složky, které by jakkoli iritovaly pokožce a pleť díky tomu zůstává opravdu velmi vláčná a klidná.

Po sprchování jsem měla na výběr hned ze dvou produktů. První je LIPO REPAIR LOTION a druhý je HYDRO REPAIR LOTION. Tyto dva produkty v principu fungují úplně stejně. Avšak pro ty, kteří mají raději trochu mastnější a výživnější krémy, doporučuji LIPO REPAIR LOTION, který je bohatší. Jedná se o emulzi vody v oleji. To znamená, že se v něm nachází
přirozeně více oleje než vody. Ja mastnější, hutnější, zanechává jemný film na pokožce.

Pro ty, kteří mají naopak raději lehčí krémy, doporučuji HYDRO REPAIR LOTION, který je velmi lehký, nemastný, rychle se vpije, avšak také velmi dobře hydratuje. Zanechává pokožku jemnou na dotek, ne mastnější. Tento je naopak emulze oleje ve vodě, takže vody je tam automaticky o trochu více.

Zkoušela jsem i krém na ruce a krém na nohy. Krém na nohy je velmi příjemný, velmi dobře se používá změkčuje pokožku na nohách a na patách. Jestli trpíte na popraskané paty, na jiná zhrubnutí pokožky, velmi jej doporučuji. Velmi dobře udržoval po pedikúře moje nohy v normálu.

U krému na ruce musím opět vyzdvihnout jeho konzistenci. Není mastný, je lehký a rychle se vpíjí. Hned po aplikaci můžete pracovat, nic neklouže a opravdu účinně hydratuje. Já v zimě trpím problémem, že mi praskají místa mezi prsty. Avšak jestliže používám tento krém
třikrát denně, tak se mi to nestane a ruce se nevysušují.

Poslední produkt, který jsem měla možnost testovat, je FACE CREAM, který obsahuje 5% urey. Tento krémík už nemám, protože ho používám nejen já, ale i můj manžel. Je velmi dobrý nejen pro pokožku žen, ale i pro muže. Krásně hydratuje, zanechává pokožku vláčnou a musím říct, že z této řady jsem si ho oblíbila nejvíce, i proto, že trpím v zimě na velmi suchou pokožku a potřebuji jí dodat dostatečnou hydrataci.


Urea je účinným humektantem, který na sebe váže vodu a zadržuje ji v pokožce. Jestliže trpíte na jakýkoliv problém s pokožkou, jako je například suchá pokožka, ekzematická pokožka, atopický ekzém nebo psoriáza, jednoznačně doporučuji řadu UREA, kterou momentálně u nás doma používá celá rodina, protože na suchou pokožku trpí i můj manžel a moje 2,5letá dcera.

ČISTIACE MLIEKO EUBOS UREA WASHING LOTION 5 %
ČISTIACE MLIEKO EUBOS UREA WASHING LOTION 5 % balenie
Zavřít
Vyprodáno
KRÉM NA RUKY EUBOS UREA 5 %
Zavřít
Čtěte více
Náhled

Krém na ruce EUBOS UREA 5 %

 149.00
Vyprodáno
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 %
KRÉM NA TVÁR EUBOS UREA 5 % balenie
Zavřít
Čtěte více
Náhled

Krém na tvář EUBOS UREA 5 %

 275.00
Vyprodáno
TELOVÉ MLIEKO EUBOS UREA HYDRO REPAIR 10 %
TELOVÉ MLIEKO EUBOS UREA HYDRO REPAIR 10 % balenie
Zavřít
Čtěte více
Náhled